Zobu higiēnista apmeklējums
01.10.2016


Zobu higiēna ir profilaktiska procedūra. Regulāra higiēnista apmeklēšana (vismaz 2x gadā), palīdzēs Jums saglabāt veselas smaganas, baltākus zobus, kā arī higiēnists laikus pamanīs, ja kāds zobs būs sācis bojāties.

Zobu mīkstais aplikums satur dažādas baktērijas,barības vielu pārpalikumus,kas siekalu ietekmē veido uzslāņojumu uz zobiem. Ja to visu laikus un pareizi nenotīrām, tas paliek biezāks, sāk izdalīties skābe, kas bojā gan zobus, gan smaganas. Problemātisks ir rajons pie zoba kakliņa un starpzobu rajons. Mums pašiem liekās, ka it kā regulāri tīram zobus,bet ja to darām nepareizi, tad vēlamais rezultāts izpaliek. Svarīga ir arī zobu diega lietošana.

Ja mēs nepareizi turpinām tīrīt zobus,tad arī ar to saistītās problēmas drīz vien ir klāt. Pirmais, kas par to liecina ir asiņojošas smaganas pēc tīrīšanas [gingivīts] un ilgstošākā laika posmā sāk veidoties paradontoze, kas jau ir neatgriezenisks process un iet  roku rokā ar zobu kustīgumu un zobu zaudējumu tālākā nākotnē.

Zobu higiēnists novērtēs Jūsu mutes dobuma stāvokli, sniegs visu nepieciešamo informāciju par zobu pastu, zobu birstīšu un zobu diegu pareizu izvēli un lietošanu.

Apmeklējuma laikā tiks noņemts aplikums un zobakmens,kas parasti klāj zobu grūtāk pieejamās vietās, zobiņi tiks nopulēti. Šīm procedūrām tiek izmantots ultraskaņas skeileris, kā arī dažādi rokas instrumenti, kas vienmēr dod vislabāko efektu. Vajadzi’bas gadījumā izmanto arī sodas strūklas aparātu.

Pēc visām manipulācijām zobus pārklāj ar fluora gēlu, vai putām. Izteikti jūtīgiem zobiem var uzklāt laku. Uz vesela zoba varam uzlikt arī kādu skaistu zoba rotu.

Vizītē pie zobu higiēnista aicinām jau no mazotnes, lai pierastu un izprastu pareizu zobu kopšanu. Kopā ar vecākiem tiek pārrunāti visi jautājumi par pareizu zobu kopšanu, pastu, birstīšu izvēli, kā arī  veselīgu uzturu.Uz tikšanos "Salvus-A" praksē
Jūsu zobu higiēniste  Evija Zīriņa      Atpakaļ

Aptauja
Cik bieži jātīra zobi?

Pēc katras maltītes
1x reizi dienā
2 x dienā
1x nedēļā

Apskatīt rezultātus


Kalendārs
<< Februāris 2020 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Piesakies pie zobu higienistes jau šodien!

* * * * *

Ārstniecības iestādes kods: 090064503